برداشت بادام در مهریز به نصف کاهش یافت
مدیر جهاد کشاورزی مهریز گفت: برداشت محصول بادام درختی از 130 هکتار باغ‌های این شهرستان پایان یافت و میزان تولید به دلیل سرمازدگی در اوایل فصل بهار نسبت به پارسال به نصف کاهش یافت.
1399/06/27

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد، محمد جعفری افزود: برداشت بادام به مدت 2 ماه در حومه شهر مهریز به خصوص در دهستان‌های میانکوه، ارنان و تنگچنار شهرستان ادامه داشت و حدود 600 تن محصول برداشت شد که علاوه بر مصرف مردم منطقه بخشی برای فروش به  بازار شهرهای یزد و استان‌های همجوار ارسال می شود.

مدیر جهاد کشاورزی مهریز ارقام عمده بادام منطقه را سنگی و کاغذی ذکر کرد که به گفته وی حدود 400 خانوار به صورت فعال در کاشت، داشت و برداشت این محصول فعالیت دارند.

اراضی کشاورزی شهرستان مهریز 17 هزار و 500 هکتار است که 60 درصد آن به محصول باغی اختصاص دارد.

مرکز این شهرستان 55 هزار نفری در 30 کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد و ‎شش هزار و 917 هکتار از باغ های استان یزد در مهریز به کشت انواع محصول سردرختی اختصاص دارد.

 از 170 هزار هکتار اراضی کشاورزی قابل کشت استان یزد، در حال حاضر 114 هزار هکتار آن به دلیل کاهش بارندگی ، تداوم 2 دهه خشکسالی، افت سطح منابع آب های زیرزمینی و تغییر الگوی بهره برداری به کشت انواع محصول زراعی و باغی اختصاص دارد.

تعداد مشاهده خبر221 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal