برداشت گل‌محمدی در مهریز آغاز شد
مدیر جهاد کشاورزی مهریز گفت: برداشت گل سرخ محمدی در 20 هکتار باغ‌های دهستان میانکوه خصوصا در روستای منشاد بخش مرکزی این شهرستان آغاز شد و به مدت 2 ماه ادامه دارد.
1399/01/19

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد، محمد جعفری با بیان اینکه امسال میزان تولید به خاطر شرایط مناسب آب و هوایی نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش نشان می‌دهد. افزود: 200 نفر از کشاورزان منطقه در برداشت گل فعالیت دارند و پیش‌بینی می‌شود از هر هکتار حدود 2 تن محصول برداشت شود.

به گفته وی، کشاورزان بعد از چیدن گل‌ آن را به 10 کارگاه فعال گلابگیری منطقه منتقل می‌کنند و از هر کیلوگرم حدود 2 لیتر گلاب به دست می‌آید که علاو بر مصرف منطقه به شهر یزد ارسال می‌شود 

این مسوول اظهار کرد: بطور متوسط از هر پنج هزار کیلوگرم گل سرخ محمدی حدود  یک لیتر عطر به صورت ناب تولید و روانه بازار مصرف می‌شود که از مرغوبیت خوبی برخوردار است .

جعفری با بیان اینکه برگزاری جشنواره گل محمدی جزو برنامه‌های این اداره است و در صورت شرایط مناسب در مهار کرونا برگزار می شود، گفت: کشاورزان دهستان میانکوه به خصوص روستای ییلاقی منشاد سابقه طولانی در برداشت گل و گلابگیری دارند.

دهستان میانکوه و روستای منشاد با سه هزار نفر جمعیت در 30 کیلومتری شهر مهریز قرار دارد.

سطح اراضی کشاورزی مهریز 17 هزار و 500 هکتار است که حدود 15 هزار بهره بردار در کاشت، داشت و برداشت محصولات باغی و زارعی در این شهرستان فعالیت دارند که 10 هزار هکتار آن باغی و بقیه زراعی است و میانگین سهم هر کشاورز 11 هزار و 667 مترمربع است.

تعداد مشاهده خبر227 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal