مدیرباغبانی سازمان جهاد کشاورزی: سطح زیرکشت گلخانه های یزد به 2 هزار هکتار افزایش یافت
مدیرباغبانی سازمان جهاد کشاورزی یزد گفت: با افزایش 127 هکتار سطح زیرکشت انواع محصول گلخانه ای در سال زراعی 1399- 1398، مجموع کاشت گیاهان این صنعت در استان به 2 هزار هکتار افزایش یافت.
1399/12/13

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا ، اکبر شیخ علیشاهی در حاشیه بازدید تعدادی از گلخانه های ابرکوه افزود: با هدف ایجاد اشتغال، رونق کشت گیاهان کم آبخواه هزار و 300 میلیارد ریال تسهیلات به 165 نفر از متقاضیان پرداخت شد.

وی با اشاره به اهمیت بهره وری آب در بخش کشاورزی و توسعه محصولات گلخانه ای ادامه داد: با افزایش این میزان سطح زیرکشت زمینه اشتغال مستقیم هزار و 250 نفر در این بخش فراهم شد.

این مسوول باغبانی یزد خاطرنشان کرد: امسال برای اجرای 194 هکتار محصولات گلخانه ای 389 نفر برای دریافت سه هزار و 146 میلیارد ریال وام به بانک کشاورزی معرفی شدند که به 165 نفر تسهیلات در شهرهای کمتر برخوردار با سود 12.5 درصد و شهرهای برخوردار استان با 14.5 درصد پرداخت شد.

وی با بیان اینکه سطح زیرکشت محصولات گلخانه‌ های یزد در سال 1392 یک هزار و 160 هکتار بود، اظهار کرد: این عدد هم اکنون با 76 درصد افزایش به حدود 2 هزار هکتار رسیده است .

اشتغال 6 هزار نفر در زمینه تولید محصولات گلخانه‌ای یزد

مدیرباغبانی سازمان جهاد کشاورزی یزد گفت: در هفت سال فعالیت دولت تدبیر و امید علاوه بر مصرف بهینه آب و ارتقای بهره‌وری، صرفه‌جویی و افزایش میزان صادرات، اشتغال 6 هزار نفر در زمینه تولید محصولات گلخانه‌ای در استان فراهم شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون 22 درصد خیارسبز گلخانه‌ای ایران در یزد تولید می‌شود، بیان کرد: در مجموع میزان تولیدات گلخانه‌ای استان به 585 هزار تن رسید.

وی از صادرات 70 درصد محصولات گلخانه ای استان به خارج از کشور خبر داد و افزود : این میزان تولید ارز آوری خوبی برای صادرکنندگان و همچنین تولیدکنندگان به همراه دارد.

تعداد مشاهده خبر120 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal