روایت تلاش کشاورز بافقی در کاشت کنجد
مسلم رنجبر بافقی گفت: 25 سال است که کشاورز هستم و برای اولین بار در شهرستان و به پیشنهاد جهادکشاورزی شهرستان کنجد را در مساحت 500 متر کشت کردم و امیدوارم در سال اول برداشت، محصول خوبی را روانه بازار کنم.
1399/07/14
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی بافق؛ دانه های کنجد ممکن است که کوچک باشند اما مزایای زیادی برای سلامتی دارند. دانه کنجد از گیاه کنجد گرفته شده است و یکی از قدیمی ترین گیاهان روغنی در جهان محسوب می شود. بسیار مقاوم است و می‎تواند در انواع شرایط آب و هوایی رشد کند. این دانه ها بسیار کوچک هستند، حدود 2 میلی متر عرض و 3 تا 4 میلی متر طول دارند.

در این رابطه مصاحبه ای با مسلم رنجبر تولیدکننده کنجد در بافق انجام داده ایم.

مسلم رنجبر بافقی گفت: 25 سال است که کشاورز هستم و برای اولین بار در شهرستان بنا به پیشنهاد جهادکشاورزی شهرستان کنجد را در مساحت 500 متر کشت کردم و امیدوارم در سال اول برداشت، محصول خوبی را روانه بازار کنم.

وی در ادامه افزود: زمان کشت کنجد از اول تیر شروع و تا اواخر این ماه ادامه دارد و برداشت آن نیز از اوایل آبان ماه شروع خواهد شد.

این کشاورز موفق بافقی در خصوص مدار آبیاری آن نیز بیان داشت: مدار آبیاری از 6 تا 12 روز هست. کود شیمیایی برای کنجد استفاده نکردم وفقط از کود حیوانی استفاده شده است. در ضمن نیز برای مبارزه با آفت نیز از سم های شیمیایی استفاده نشده است.

وی در خصوص تهیه بذر آن نیز تصریح کرد: برای تهیه بذر کنجد جهادکشاورزی همکاری خوبی با ما داشت. کارشناسان جهاد کشاورزی بعد از به بار نشستن کنجد به طور مستمر سرکشی انجام می دهند.

رنجبر در پایان گفت: با توجه به اینکه امسال برداشت خوبی پیش بینی می کنیم در آینده نیز می خواهم سطح زیر کشت آن را افزایش دهم. در حال حاضر برای دو نفر ایجاد اشتغال کردم.

انتهای پیام/ 
تعداد مشاهده خبر45 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal