تشکیل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی
پس از سال ها پیگیری با تامین سهم آورده دولت تشکیل صندوق حمایت از کشاورزی در شهرستان اردکان تحقق یافت.
1398/07/18

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردکان از تشکیل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در شهرستان اردکان خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی اردکان، علیرضا احمدی گفت: پس از سال ها پیگیری با تامین سهم آورده دولت تشکیل صندوق حمایت از کشاورزی در این شهرستان تحقق یافت.

صندوق حمایت از بخش کشاورزی یک نهاد مالی و اعتباری و توسعه ای غیر دولتی است که در رشد و بالندگی بخش های مختلف کشاورزی نقش ارزنده ایفا خواهد کرد.

بخش کشاورزی در برگیرنده طیف وسیعی از کسب و کارهاست که هر یک حلقه هایی هستند که در این بخش خلق ارزش نموده و زنجیره وار موجب پویایی و پایداری آن می گردد تکمیل این زنجیره ارزش رسالت مهمی است که از آرزوهای مدیران بخش کشاورزی می باشد.

 وی اظهار امیدواری نمود که این صندوق در شهرستان محور تحقق زنجیره های ارزش در بخش کشاورزی قرار گیرد.

مدیر جهاد کشاورزی همچنین توضیح داد که این صندوق با تامین مبلغ 1176000000 تومان سهم دولت و مبلغ1752000000          تومان آورده مردمی بخش های مختلف کشاورزی با عضویت تعداد   182 بهره بردار حقیقی و حقوقی تشکیل گردید و با قول مساعد فرماندار محترم جناب دکتر شهابی زاد مبنی بر تامین یک میلیارد تومان سهم دولت از اعتبارات شهرستان بزودی با افزایش سهام، سرمایه صندوق به مبلغ        4440000000تومان افزایش و تعداد اعضا به   300 نفر خواهد یافت.

احمدی اضافه کرد در قانون پیش بینی شده که 49 درصد آورده این صندوق ها را دولت و 51 درصد آن را مردم فراهم می کنند. همچنین پیش بینی شده که می توان از محل فروش اموال و املاک مازاد سهم دولت را تامین نمود.

همچنین اضافه نمود: با توجه به اینکه هم اکنون تنها عضویت 2   درصد از بهره برداران کشاورزی در شهرستان محقق گردیده و به دلیل عدم تامین سهم دولت امکان پاسخگویی به درخواست و پذیرش آورده سایر بهره برداران مهیا نمی باشد توقع این است که فرآیند فروش و واگذاری اموال و املاک مازاد دولتی تبیین و اجرا شده تا امکان تعادل بخشی سهم دولت با مردم در صندوق فراهم شود.

ایشان به ظرفیت های خوب قانونی برای فعالیت های مدیران صندوق برای رشد موجودی های صندوق اشاره کرد و گفت انواع فعالیت های صادرات، واردات، اخذ وام خارجی و داخلی، انتشار اوراق مشارکت بسترهای قانونی مناسبی است که می توان برای رشد موجودی صندوق ها استفاده کرد.

درپایان ایشان برای مدیران صندوق شهرستان اردکان آرزوی موفقیت در خدمت رسانی به بخش کشاورزی و کمک به اعتلای هر چه بیشتر این بخش نمود.

تعداد مشاهده خبر183 بار
تصاویر مرتبط

نوع فایل نام فایل توضیحات
تشکیل صندوق_0
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal