اخبار ویژه
 • رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد: کشاورزان با کشاورز کارت می‌توانند نهاده‌های مورد نیاز خود را تهیه کنند.
  1399/10/13
 • مهدی عبدالحسینی زاده مدیر جهادکشاورزی بهاباد از احیاء وبازسازی قنات فردوسیه بهاباد خبر داد.
  به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی بهاباد به نقل ازمحمدمهدی خانی‌زاده" فرماندار بهاباد در بازدید از قنات روستای فردوسیه بخش آسفیچ شهرستان بهاباد که در حال احیاء و بازسازی می‌باشد گفت: در بارندگی های سالانه همواره قنات این روستا دچار ریزش می‌شد که به مروز زمان آبدهی آن کاهش یافته بود و لذا طرح مطالعاتی توسط جهادکشاورزی برای احیاء این قنات صورت گرفت. اعتبار در نظر گرفته شده برای بازسازی این قنات شش میلیارد ریال است و انشاءا... شاهد خواهیم بود این قنات کمتر از یکماه آینده به بهره‌برداری برسد و جان تازه‌ای به این روستا خواهد بخشید. وی در بخش دیگر سخنان خود اعتباراتی که در سال جاری برای قنوات و احداث کانال های کشاورزی منظور شده را 40 میلیارد ریال عنوان نمود. مهدی عبدالحسینی زاده" مدیر جهاد کشاورزی بهاباد گفت: این قنات به علت سیل و ریزش قنات که 20 لیتر در ثانیه آب دارد به آبدهی 4 لیتر در ثانیه رسیده که با مرمت و احیاء این قنات با احداث کانالی به طول 1300 متر در عمق پنج متری، هدر رفت آب در مسیر قنات به حداقل خواهد رسید.
  1399/10/04
 • مدیر جهاد کشاورزی بهاباد دراین مراسم از برداشت 3 هزارکیلو گرم کلزا از مزارع این شهرستان خبر داد و گفت: از این مقدار دانه روغنی به دست آمده، بیش از 600 کیلوگرم روغن ارگانیک استحصال می‌شود.
  به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی بهاباد: این مراسم در مدیریت جهادکشاورزی بهاباد با حضور مدیر جهادکشاورزی ، مسئول ترویج، مسئول زراعت وباغبانی ،مسئول مرکز خدمات جلگه برگزار گردید واز زحمات کشاورز وکلزا کار نمونه آقای محمد خانی زاده که درسال زراعی 98-99 موفق شدند بیشترین کلزا را تحویل دولت بدهند ،تقدیر به عمل آمد. در حاشیه این مراسم عبداحسینی زاده مدیر جهادکشاورزی بهاباد به این نکته اشاره کرد که این محصول می‌تواند کشور را از واردات این مقدار روغن بی نیاز کند واز کشاورزان وزحمتکشان عرصه تولید در بخش کشاورزی در خواست نمود تا برای سال زراعی جدید (99-1400) به مدیریت جهادکشاورزی بهاباد مراجعه کرده وبذر کلزا را دریافت وکشت نمایند تا امسال همانند سال های گذشته روند صعودی در کشت این محصول در شهرستان را حفظ کرده و دین خود را به این کشور اداکرده باشیم. وی در پایان گفت: فصل کشت این محصول استراتژیک که تولید آن یکی از شاخص‌های اقتصاد مقاومتی است، در این شهرستان از اوایل آبان ماه شروع و دوره کاشت، داشت و برداشت آن مانند گندم و جو تا پایان اردیبهشت ادامه دارد.
  1399/07/21
 • فرماندار بهاباد به همراه بخشدار آسفیچ ،مدیرجهادکشاورزی بهاباد و جمعی از مسئولین از دو طرح کشت گلخانه‌ای و پرورش شترمرغ در آسفیچ که از طریق پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی اجرا شده است بازدید نمود.
  1399/05/07
رییس اداره امور عشایری یزد گفت: برای توسعه کشت گیاهان دارویی 2 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه با نرخ چهار درصد به عشایر استان پرداخت شده و 42 هکتار از اراضی کشاورزی زیرکشت این محصولات قرار گرفته‌است.
1399/12/14
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاتم از کسب رتبه اول این شهرستان در جذب تسهیلات مکانیزاسیون در سال 99 خبرداد.
1399/12/13
مدیرباغبانی سازمان جهاد کشاورزی یزد گفت: با افزایش 127 هکتار سطح زیرکشت انواع محصول گلخانه ای در سال زراعی 1399- 1398، مجموع کاشت گیاهان این صنعت در استان به 2 هزار هکتار افزایش یافت.
1399/12/13
تا پایان سال جاری 70درصد از اراضی کشاورزی شهرستان اشکذر به سیستم نوین آبیاری مجهز می شوند.
1399/12/12
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal