مدیر جهاد کشاورزی: تولید روزانه تخم مرغ در ابرکوه به 13 تن افزایش یافت
مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه گفت: با بهره برداری از یک واحد پرورش مرغ تخم‌گذار ظرفیت تولید روزانه این ماده پروتئنی در این شهرستان در حال توسعه از پنج تن به 13 تن افزایش یافت.
1399/11/29

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد به نقل از ایرنا ، مهدی غیب الهی در حاشیه بازدید امام جمعه ابرکوه و تعدادی از مسوولان محلی از روند فعالیت یک واحد پرورش مرغ تخم‌گذار 150 هزار قطعه ای، افزود: این واحد از سوی یکی از کارآفرینان پر تلاش ، در زمینی به مساحت چهار هکتار و با سه سالن تولید که یکی از واحدهای مکانیزه پرورش مرغ تخم‌گذار در استان یزد است،ساخته شد .

وی اظهار کرد: این کارآفرین در سال جهش تولید این واحد را با 250 میلیارد ریال سرمایه گذاری که 60 میلیارد آن وام  اشتغال پایدار روستایی است، احداث کرد و علاوه بر تولید حدود هشت تن تخم مرغ در روز ، زمینه اشتغال 45 نفر را فراهم کرد.

مدیرجهاد کشاورزی ابرکوه خاطرنشان کرد: هم اکنون در این شهرستان پنج واحد مرغ تخم‌گذار با ظرفیت 280 هزار قطعه از سوی فعالان بخش اقتصادی در حال تولید است.

غیب الهی با بیان اینکه در واحدهای پرورش مرغ تخم گذار یادشده زمینه اشتغال 70 نفر از افراد جویای کار فراهم است ، خاطرنشان کرد: در این واحدها سالانه حدود پنج هزار تن تخم مرغ تولید و روانه بازار مصرف می شود.

تولید پنج هزار و 500 تن مرغ و پنج هزار تن تخم مرغ در ابرکوه

این مسوول همچنین ادامه داد: سالانه در این شهرستان پنج هزار و 500 تن گوشت مرغ تولید و روانه بازار مصرف استان های یزد و همجوار می شود.

وی اضافه کرد : این میزان تولید در70 واحد مرغ گوشتی که نیمی از آنها فعال است ، با ظرفیت پرورش یک میلیون و 300 هزار قطعه جوجه یک روزه در حال تولید است.

غیب الهی بیان کرد: ظرفیت هر یک از این واحدها 10 هزار تا 100 هزار قطعه جوجه یک روزه در هر دوره است که در این واحدها حدود 250 نفر به طور مسقیم در زمینه پرورش مرغ گوشتی فعالیت دارند.

 
تعداد مشاهده خبر37 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal