برگزاری کمیسیون رفع تداخلات استان یزد
مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد گفت: در کمیسیون رفع تداخلات استان ، در مورد تداخل مالکیتی 65 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان تعیین تکلیف گردید.
1399/11/29
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد ، مهدی مروتی گفت : در راستای اجرای آیین نامه اجرایی تبصره 3 الحاقی به ماده 9 قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی (موضوع ماده 54 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور) در جلسه کمیسیون  رفع تداخلات استان که با حضور رئیس سازمان جهادکشاورزی ،مدیرکل امور اقتصاد و دارایی ،مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری  استان و سایر اعضا تشکیل گردید ، در مورد 4 پلاک از شهرستانهای خاتم، ابرکوه و میبد  که در مجموع دارای مساحت 641.7415 هکتار تداخل بوده اند بحث و تبادل‌نظر شد که در نهایت اعضا با 57170.7324 هکتار اراضی ملی و 936.3358 هکتار اراضی غیر ملی تثبیت شده موافقت نمودند.
مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی یزد گفت: رفع تداخلات اراضی ملی، دولتی و مستثنیات یا زمین‌های کشاورزی مردم در سال‌های اخیر سرعت بیشتری به خود گرفته و بسیاری از پرونده‌های موجود در این خصوص حل و فصل شده است.
مروتی بیان کرد: اجرای طرح‌هایی چون حدنگاری یا کاداستر و نقشه برداری هوایی از اراضی و سند دار کردن زمین‌های کشاورزی نقش مهمی در کاهش اختلافات و تداخلات اراضی داشته است.
وی یادآور شد: کمیسیون رفع تداخل اراضی در راستای حفظ حقوق متقابل مردم و دولت فعالیت می‌کند و بر اساس قوانین به تعیین و تکلیف اراضی دارای تداخل و اختلاف مالکیتی می‌پردازد.
مروتی ضمن بیان اینکه هدف اصلی از این طرح رفع موانع تولید در بخش کشاورزی و سنددار کردن زمین‌ها، در عین حال حفظ و حراست از زمین‌های ملی و منابع طبیعی است ،ادامه داد : برای حل مشکل اراضی کشاورزان بایستی دستگاه‌های مسؤول اقدامات لازم را انجام دهند تا بهره برداران دچار مشکل نشوند.
وی در پایان یادآور شد: رفع تداخلات در استان به صورتی برنامه ریزی شده تا با تشکیل جلسات مشترک با سایر دستگاههای اجرایی مشکل اراضی کشاورزان مرتفع گردد.
تعداد مشاهده خبر48 بار
تصاویر مرتبط

  • تداخل_0
  • تداخل_1
  • تداخل_2

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal